Radwag

 

Svarstyklės yra vienas iš pirmųjų, žmogaus išrastų prietaisų

O ar Jūs žinote, kad pirmą kartą buvo užsiminta apie svarstykles 2-ame tūkstantmetyje prieš mūsų erą. Svarstyklės lygiapečių naščių pavidalu su pakabintomis lėkštelėmis buvo naudojamos Senovės Babilone ir Egipte. Vėliau atsirado nelygiapetės svarstyklės su stumdomu svarsčiu. Ir IV mūsų eros šimtmetyje Aristotelis išrado jų teoriją – momentinių jėgų teoriją.

XII amžiuje arabų mokslininkas Al-Chazini aprašė supertikslias (tam laikotarpiui) svarstykles su lėkštutėmis, kurių paklaida neviršijo 0,1%. Jos buvo naudojamos įvairių medžiagų tankio nustatymui ir leido pažinti lydinius, rasti padirbtas monetas ir atskirti brangakmenius nuo padirbtų.

1586 m. Galilėjus sukonstravo specialias hidrostatines svarstykles medžiagų tankio nustatymui.

Nuo to momento, kai buvo išrastos svarstyklės, žmones pradėjo dominti jų tikslumo klausimas. Net Biblijoje sakoma : “Neteisingos svarstyklės – nedorybė Prieš Dievą, bet teisingas svoris jam įtinka.” Galbūt todėl pirmieji svorio pavyzdžiai ir svarstyklės buvo saugomos bažnyčiose ir vienuolynuose, o pirmieji svarstyklių “tikrintojai” buvo bažnytiniai tarnai…

 
 
UAB "Etermos technikos salonas"
Tel.: + 370 5 231 12 02
El.p. info@eterma.lt